Pitta - kokos/máta/citron

Oblíbená vůně tropického kokosu smíchaná s povznášející citrónovou trávou je zakončena závanem čerstvé a osvěžující máty.

S zázračným ovocem Amalaki

Amalaki (Embilika lékařská),často přezdívané jako "nebeské ovoce" je vůbec nejbohatším přírodním zdrojem antioxidantů a vitamínu C. V systému ayurvédského lékařství je jedním z nejvyužívanějších prostředků pro vyživování tělesných tkání a celkovou regeneraci organismu. Obsahuje velmi široké spektrum bioflavonoidů a tříslovin, které podporují odolnost pokožky proti pronikání škodlivých látek do organismu a vysokou koncentraci vitamínů jako je železo, fosfor, karoten, vitamín B1, B2 a vitamín C. Pravě díky jeho ochlazujícím vlastnostem se používá proti pocitům pálení při zánětěch, který se často projevuje při rozrušení dóši Pitta .

Dóša Pitta je podle Ayurvédy složena z elementů oheň a voda. Tyto osoby zažívají často pocit tepla /oheň/ a mohou mít sklony k nadměrnému pocení /voda/. Mají rádi studené pokrmy a nápoje, kterými mírní svůj vnitřní žár. Jsou proslulé svými vynikajícími organizačními schopnostmi, velmi dobrou pamětí, cílevědomostí a pronikavým intelektem. Obvykle se vyhýbají přímému slunečnímu záření, mají velký výskyt mateřských znamének a pih. Jsou dobrými řečníky, kteří rádi polemizují. Nerovnováha Pitty se projevuje nejčastěji netrpělivostí, pocitem přehřátí, návaly vzteku a nadměrným hladem. Pro její vyrování je nutné ochlazovat tělo studenými potravinami a ventilovat své emoce.

Uveďtě svou dóšu opět do harmonie s ochlazujícím balzámem Pitta!

Složení:
sezamový olej, kokosový olej, kandelilový vosk, kakaové máslo, ricinový olej, olej z máty peprné, olej z citrónové trávy, výtažek ovoce amalaki, vitamin E.

  • za studena lisováno
  • veškeré suroviny pocházejí z přírodního prostředí
  • přírodní produkt

Celý popis...

Skladem
Kód: PITTA
Značka: HURRAW!
129 Kč
Kategorie: Balzámy na rty
Záruka: 2 roky

 

Hurraw balzám na rty Pitta

 

Sezame, otevři se!

Přijali jsme výzvu: Vytvořit balzámy založené na základních ajurvédských principech Doshy * Naplňujeme za studena lisovaný organický sezamový olej rostlinami, ovocem a kořeny, o nichž je známo, že doplňují každou Doshu. Surový organický kokosový olej, bohaté syrové organické kakaové máslo a zvláčňující za studena lisovaný organický ricinový olej se mísí s trojicí příchutí z čistých éterických olejů a všech přírodních aromatických výtažků a vytváří jedinečný, dlouhotrvající velmi výživný balzám na rty.

Pitta balzám: Bylinná infuze amalaki. Tropické aroma kokosu se spojuje s vůní citrónové trávy a osvěžujícím nádechem máty peprné. 

 

Hurraw balzám na rty Pitta

 

Pitta Dosha: ohnivá, intenzivní, tekutá, ostrá
Živel:
oheň a voda
Dovednosti:
důvěra, ctižádost, soustředivost, inteligence
Emoce: radost, vzrušení, odvaha
Chutě:
sladké, studené

Ájurvéda je tradiční lék Indie.
Podle Ájurvédy existují tři Doshové: Vata (vítr), Pitta (oheň a voda) a Kapha (voda a země). Tyto elementární síly se projevují v charakteristice mysli a těla člověka. Unikátní kombinace těchto tří ajurvédských principů (Doshas) je přítomna u každého.

Vyrobené z organických, veganských a přírodních surovin.

Ingredience (INCI): Olej ze semen Sesamum indicum (sezam) *, vosk Euphorbia cerifera cera (candelilla), olej z kokosových ořechů *, olej ze semen Ricinus communis (ricinový) *, olej ze semen Theobroma cacao (cacao) *, Aroma, Mentha piperita (máta peprná) olej, Vitamín E, výtažek z ovoce Emblica officinalis (amalaki) *, listový olej Cymbopogon flexuosus (citronová rostlina) *, citral, Geraniol, limonen, linalool ( přírodní složka éterického oleje)

* certifikovaná organická složka 80% organická 10% divoká rostlina 100% přírodní Hurraw Balm je certifikována ekologická ministerstvem zemědělství v Montaně (USDA Organic Regulation) a COSMOS Natural certifikována Ecocert (EU Organic Certification Body).

V těhotenství se doporučuje vyhnout se oleji z citronové trávy.

 

Hurraw certifikace

Zpět do obchodu